Bu sayfa arşiv amaçlı olup güncel olmayan bilgiler içerebilir.
Güncel bilgiler için lütfen neu.edu.tr adresindeki yeni internet sayfamızı ziyaret ediniz.

Duyurular

 
 
 

İlaç Endüstrisinde Quality by Design (QbD) Anlayışı ile İlaçta ArGe ve Üretim Konferansı Yapılıyor

İlaç Endüstrisinde Quality by Design (QbD) Anlayışı ile İlaçta ArGe ve Üretim Konferansı Yapılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde, Eczacılık Fakültesi, Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı tarafından, Yakın Doğu Turizm İşletmeleri organizasyonu ile (Dorana Turizm) İlaç Endüstrisinde Quality by Design (QbD) anlayışı ile ilaçta ArGe ve Üretim konularının ele alınacağı 2nd International Symposium & Workshop of NEU Compaction Center: Solid Dosage Formulation & Process Development “QbD / PAT in Mind” başlıklı sempozyum 13-14 Kasım 2105 tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Konusunda uzman eğitimcilerin yer alacağı kapsamlı program 12 Kasım saat 18.30 da Oscar Resort Hotel’de Welcome Reception ile başlayacak ve 13 Kasım’da konusunda uzman ve tanınmış konuşmacıların sunumları ile sürecektir.

14 Kasım Cumartesi programı ise Eczacılık Fakültemizde Compaction Simulator uygulamaları ve sonuçlara katkısının anlatılacağı uygulamalı çalışmalar ve ardından yapılacak konuya özel sunumlarla tamamlanacaktır.

Türk İlaç endüstrisinin önde gelen firmaları ve özellikle ArGe bölümü çalışanlarının ilgi gösterdiği sempozyuma kayıt ve daha detaylı bilgi için con.neu.edu.tr/simulator2105 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Program Detayı İçin Tıklayınız.. 
 
 
 

KKTC’de “Osmanlı Dönemi Kıbrıs” Uluslararası Sempozyumu

KKTC’de “Osmanlı Dönemi Kıbrıs” Uluslararası Sempozyumu

Yakın Doğu Üniversitesi “Osmanlı Dönemi Kıbrıs” Uluslararası sempozyumu düzenliyor. Geniş katılımla gerçekleştirilecek sempozyuma, TC. Başbakan Yardımcısı Tuğrul TÜRKEŞ’de katılacak.

Yakın doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan YDÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK, 09-11 Ekim 2015 tarihinde, düzenleme kurulu YDÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK, YDÜ İlahiyat Fakültesi Öğr.Üy. Prof. Dr. Mehmet Mahfuz SÖYLEMEZ, Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan GÜLTÜRK, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nihat ADIGÜZEL, Bağcılar Belediyesi Basın Danışmanı Ekrem KIZILTAŞ, Bağcılar Belediyesi Eğitim Kültür Md. Yrd. Kemal AYKUTALP, Estilotur / Tatilstil.com Direktörü Nadir UZUN tarafından tertip edilen “Osmanlı Dönemi Kıbrıs” Uluslararası Sempozyumu gerçekleştirilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İstanbul Bağcılar Belediyesinin ortaklaşa gerçekleştireceği sempozyuma uluslararası düzeyde bir çok bilim adamı katılacak. (09-11 Ekim 2015 )Cuma ve Cumartesi günü sempozyum’da “Osmanlı Dönemi Kıbrıs”ı ile ilgili bir çok konu masaya yatırılacak. Pazar günü ise katılımcılara Kıbrıs’ın tarihi mekanları gezdirilecek.

Cuma günü saat 9:00’da açılışı YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4’te yapılacak sempozyum sekiz oturumdan oluşacak sempozyumun açılış konferansını ise Ege Üniversitesi Öğrt.Üy. Prof. Dr. Mehmet Akif ERDOĞRU yapacak.

KKTC’de “Osmanlı Dönemi Kıbrıs” Uluslararası Sempozyumu

TC. Başbakan Yardımcısı Tuğrul TÜRKEŞ’inde katılacağı sempozyum oturumlarının moderatörlüğünü İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AK, Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim BENTER, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa ÇİÇEKLER, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Eğitimi Genel Müdürü Prof. Dr. Ali ERBAŞ, Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail GÜLEÇ, Türkiye Yazmalar Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhittin MACİT, Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. İhsan Süreyya SIRMA, Cezayir Menahic Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Muhammed BABAAMMİ ve Yakın Doğu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrt.Üy. Prof. Dr. Mehmet Mahfuz SÖYLEMEZ yapacaklar.

Sempozyumda, Osmanlı dönemindeki tarihi, ilmi hayatı, dini ve sosyal yaşamı ile kültürel yapısı ve ekonomik durumu ile olan bir çok çalışma ele alınacak.Bu sempozyum Osmanlı dönemi Kıbrıs’ın bir tarafını aydınlatırken aynı zamanda boşlukları da ortaya koyacaktır.Bu vesileyle sempozyum bundan sonra yapılacak çalışmalara da önemli bir katkı sağlayacaktır.

Detaylı Bilgi:
Yer: YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4’te
Tarih: 09 Ekim 2015
Saat: 09:00 
 
 
 

Başsağlıgı

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim görevlisi Dr. Mehmet İlker Gelişen’in kıymetli babası İbrahim Gelişen hakkın rahmetine kavuşmuştur. YDÜ Ailesi olarak hocamız Dr. Mehmet İlker Gelişen ve ailesine Başsağlığı , Merhuma Allah’tan rahmet dileriz. 
 
 
 

YDÜ Öğrenci Dekanlığı Hoş Geldin Partisi

YDÜ Öğrenci Dekanlığı Hoş Geldin Partisi
Detaylı Bilgi:
Yer: YDÜ Büyük Kütüphane Önü
Tarih: 09 Ekim 2015
Saat: 18:00-22:00 
 
 
 

Lisansüstü Eğitim Alan Öğrencilerin Dikkatine

Üniversitemiz İngilizce Yeterlilik Sınavı 09 Ekim 2015 tarihinde saat 10:00’da Hazırlık Okulu Binası’nda gerçekleştirilecektir. Sınava katılacak olan öğrenciler 08 Ekim 2015 günü mesai bitimine kadar öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgesiyle, Hazırlık Okulu Sekreterliği’ne kayıt yapmaları gerekmektedir. 
 
 
 

YDÜ Tıp Fakültesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış ve Beyaz Önlük Giyme Töreni

YDÜ Tıp Fakültesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış ve Beyaz Önlük Giyme Töreni
Detaylı Bilgi:
Yer: AKKM Büyük Salon
Tarih: 06 Ekim 2015
Saat: 14:00-16:00 
 
 
 

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Amatör Denizci Kursu Belgeleri Veriliyor

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Amatör Denizci Kursu Belgeleri Veriliyor

-Belgeyi almaya hak kazananlar 24 metreye kadar olan yatları dünyanın her yerinde sorunsuz olarak sevk ve idare etme yetkisine sahip olacaklar

Bu yıl (ONUNCU) 10.’sunu gerçekleştirilen “Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü” Yeterlilik Kursunu başarı ile tamamlamış kursiyerler Amatör Denizci belgelerini alıyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 6 Ekim 2015 salı günü YDÜ Kampüsü Denizcilik Fakültesi Mavi Salon’unda saat 10:00’da gerçekleşecek bir törenle kursiyerlere belgeleri verilecektir.

Bu ehliyetle amatör denizciler, 24 metreye kadar olan yatları dünyanın her yerinde sorunsuz olarak sevk ve idare etme yetkisine sahip olacaklardır.

Detaylı Bilgi:
Yer: YDÜ Kampüsü Denizcilik Fakültesi Mavi Salon
Tarih: 06 Ekim 2015
Saat: 10:00 
 
 
 

Sürekli Tıp Eğitimi Etkinlikleri Başlıyor

Sürekli Tıp Eğitimi Etkinlikleri Başlıyor

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sürekli Tıp Eğitimi Etkinlikleri 2015-2016 akademik yılı ilk toplantısı davetli konuşmacı Prof. Dr. Tülay Kansu tarafından” Dünyaya Açılan Pencere Pupilla ve İnervasyon Bozuklukları” başlıklı sunum ile başlıyor.

Toplantı 7 Ekim 2015 tarihinde, YDÜ hastane 101 nolu amfide saat 13’te yapılacaktır. Katılımınızdan mutluluk duyarız.

Detaylı Bilgi:
Yer: YDÜ Hastane 101 nolu amfide
Tarih: 07 Ekim 2015
Saat: 13:00 
 
 
 

Başsağlığı

Yakın Doğu Koleji Müdürü Kıymetli Hocamız Işılay Arkan’ın annesi Hafize Arkan hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi Cuma namazına mütakip Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Camii’nden kaldırılarak ebedi istirhatgahına defnedilecektir.

YDÜ Ailesi olarak Hocamız Işılay Arkan’a ve ailesine Başsağlığı, Merhumeye Allah’tan rahmet dileriz. 
 
 
 

YDÜ’de “Kıbrıs’ın Fethi” ve “Fethin Ekonomisi ve Kurumsal Yapılanmaya Etkisi” Başlıklı Konferans Başlıyor

YDÜ’de “Kıbrıs’ın Fethi” ve “Fethin Ekonomisi ve Kurumsal Yapılanmaya Etkisi” Başlıklı  Konferans Başlıyor

Yakın Doğu Üniversitesi ve Kıbrıs Vakıflar İdaresinden Fethin Tarihine ve Bugününe Işık Tutacak Yeni Bakışlar ve Belgeler

Yakın Doğu Üniversitesi ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi Fetih’le ilgili Gün Yüzüne Çıkmamış Yeni Bilgi ve Belgeleri Sergileyip Tartışacak

Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü ve Vakıflar İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek Kıbrıs’ta Osmanlı’nın 444 Yılının Hikayesi Sergisi ve Panelinde Kıbrıs’ta Osmanlı Varlığı’na dair gün yüzüne çıkmamış Belgeler Ziyaretçilerle buluşturulacak ve bilimsel olarak değerlendirilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, YDÜ ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürlüğü, Osmanlı İmparatorluğu’nun Kıbrıs’ı Fethini ve fetih sonrası adadaki sosyo-ekonomik, politik ve ve kültürel dönüşümlerle gelişmeleri 444 Yılın Hikayesi temalı bir sergi ve bir panelle yeniden irdeleyecek. Bu çerçevede Kıbrıs’ın fethinin 444. yılı anısına Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü ve Vakıflar İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kıbrıs’ın Fethi 444 Sergisi”nin açılışı bu akşam (1 Ekim Perşembe) Yakın Doğu Üniversiesi Kütüphanesi Fuayesinde saat 18.30’da yapılacak.

YDÜ’de “Kıbrıs’ın Fethi” ve “Fethin Ekonomisi ve Kurumsal Yapılanmaya Etkisi” Başlıklı  Konferans Başlıyor

Sergide Kıbrıs Vakıflar İdaresi tarafından Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürlüğü’nden sağlanan fetih ve sonrası vakfiyeler ile ilgili orijinal belgelerin yanı sıra 16. yüzyıl Osmanlı donanmasının sahip olduğu tersane, gemi silah ve personelin tanıtımı ve Kıbrıs Fethinin deniz cephesinin anlatımına dair yağlı boya tablolar, gemi modelleri, Osmanlı sancakları, Kıbrıs ve Levant ile ilgili portolon ve gravürler, çini tablolar, 16 yy. seyir aletleri replikaları, bilgi panoları ve roll-up bannerlar bulunacak. Serginin küratörlüğünü Girne Üniversitesi Denizcilik Tarihi Araştırma Merkezi Kurucu Direktörü Ali Rıza İşipek yapacak.

Yakın Doğu Üniversitesi ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi tarafından düzenlenecek Osmanlı Donanması ve Kıbrıs’ın Fethi konulu sergi bu akşam (1 Ekim Perşembe) Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Fuayesinde saat 18.30 da açılacak ve bir ay ziyarete açık kalacak. “444 Yılın Hikayesi Paneli” ise yarın (2 Ekim Cuma) Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane 3 Numaralı Salonda saat 10.00’da başlayacak ve iki oturumda gerçekleştirilecek.

Detaylı Bilgi:
Yer: YDÜ Büyük Kütüphane 3 Numaralı Salonda
Tarih: 02 Ekim 2015
Saat: 10:00 
 
 
 

I prefer Near East University

Haftanın Manşetleri

Fakülteler

Atatürk Eğitim Fakültesi
Denizcilik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi
Tıp Fakültesi
Veteriner Fakültesi

Yüksekokullar

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

Meslek Yüksekokulu
Denizcilik Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Eğitim Bilimleri Enstitüleri
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Hazırlık Okulları

İngilizce Hazırlık Okulu

Araştırma Merkezleri

Rauf Raif Denktaş Araştırma Merkezi
Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM)
Turizm Araştırma Merkezi
YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi
İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Araştırma Merkezi
Çevre Bilimleri Enstitüsü ve Herbarium
Bilgi Yönetimi Araştırma Merkezi
Uygulamalı Yapay Zeka Merkezi
Kıbrıs Tarihi Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KTAM)
Strateji ve Enerji Politikaları Araştırma Merkezi
Sanat ve Tasarım Araştırmaları Merkezi
Yakın Doğu Enstitüsü
Genetik ve Kanser Tanı Merkezi
Mimarlık-Tasarım-Planlama Araştırma Merkezi
İrfan Günsel Araştırma Merkezi
Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi
İletişim Araştırmaları Merkezi

Merkezler

Tüp Bebek Merkezi
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi
Psikolojik Danışma Merkezi
Uzaktan Eğitim Merkezi
Rûmi Enstitüsü
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi
Yaşam Boyu Eğitim Merkezi
Kariyer Merkezi
Sigara Bırakma Merkezi